Post

Jak oglądać Netflixa na telewizorze?

Istnieje kilka sposobów oglądania Netflix w telewizji i większość z nich jest bardzo prosta.

Użyj aplikacji, aby oglądać Netflix na Smart TV

Odkąd Firefox TV zniknął w 2016 roku, nadal istnieją cztery główne systemy operacyjne dla telewizorów Smart TV. Są to Tizen, webOS, Android TV i Roku TV. Niestety, różne rodzaje aplikacji dla każdego systemu operacyjnego są podzielone, a aplikacje są dostępne na różnych platformach. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie cztery główne systemy operacyjne Smart TV oferują oficjalną aplikację Netflix. Niektóre telewizory są również fabrycznie wyposażone w aplikację Netflix i przycisk skrótu na pilocie.

Najpierw zainstaluj aplikację, jeśli jej nie masz, a następnie uruchom aplikację i wprowadź swoje poświadczenia Netflix. W kilka sekund będziesz oglądać Netflix na swoim telewizorze. Jeśli masz problemy i nie możesz zainstalować serwisu Netflix na telewizorze, skontaktuj się z producentem telewizora, aby uzyskać wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Podłącz Netflix do telewizora z telefonu

Aplikacje Smart TV nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. W zależności od jakości sprzętu telewizyjnego aplikacja może działać wolno i wadliwie. Więc jakie są inne opcje? Jeśli masz smartfon lub tablet, możesz kupić klucz sprzętowy Chromecast i przesyłać strumieniowo Netflix bezpośrednio z mobilnej wersji aplikacji. Aby przesyłać strumieniowo z serwisu Netflix do Chromecasta, otwórz aplikację Netflix i dotknij ikony transmisji w prawym górnym rogu. Zobaczysz listę wszystkich dostępnych urządzeń. Kliknij jeden, aby się z nim połączyć. Proces łączenia zajmie kilka sekund. Uwaga: przed zakupem Chromecasta zapoznaj się z instrukcją obsługi telewizora. Wiele nowszych modeli ma zintegrowane technologie.

Przenieś Netflix z Windows na swój telewizor

Jeśli masz komputer z systemem Windows, możesz spróbować użyć Miracast. Wi-Fi Alliance zakończyło badanie technologii Miracast na targach CES 2013 i ogłosiło, że jest to bezprzewodowa alternatywa dla kabli HDMI. Niestety Miracast nie jest tak popularny ani niezawodny jak Chromecast, ale jest dostępny na wielu urządzeniach dzięki obsłudze Miracast w systemie Windows. W rzeczywistości Miracast jest dostępny na wszystkich komputerach z systemem Windows 8.1 lub nowszym i wszystkich urządzeniach z Androidem. Aby korzystać z Miracast w systemie Windows, przejdź do Ustawienia; System; Wyświetlacz; Wiele wyświetlaczy; Połącz z ekranem bezprzewodowym. Aby korzystać z Miracast na Androidzie, wybierz Ustawienia; Wyświetlacz; Przesyłaj ekran i stuknij nazwę telewizora. Miracast nie jest dostępny na urządzeniach Apple.

Pobierz Netflix na telewizor inny niż Smart TV

Jeśli nie masz inteligentnego telewizora, możesz spróbować użyć niezawodnego kabla HDMI. Jest to bez wątpienia najbardziej niezawodny sposób na uzyskanie Netflix na telewizorze innym niż smart. Oczywiście kabel HDMI nie jest w czołówce technologii, ale zawsze będzie działać. Możesz kupić stosunkowo tani 1,5- metrowy kabel HDMI w każdym sklepie.

Konfiguracja kabla HDMI jest łatwa. Po prostu podłącz jeden koniec do telewizora, a drugi do komputera. Na komputerze pobierz aplikację internetową Netflix i znajdź treści, które chcesz obejrzeć. Upewnij się, że w telewizorze został wybrany prawidłowy kanał wejściowy.