Post

Jak podłączyć laptop do telewizora?

Telewizory często służą jako wyświetlacze do laptopów, ponieważ zakup telewizora dla wielu osób wydaje się korzystniejszym rozwiązaniem niż zakup oddzielnego monitora. Takie podejście zapewnia komfort i wygodę: możesz uruchamiać pliki wideo, filmy i seriale, wykonywać różne czynności na dużym ekranie. Istnieje kilka wariantów wykonania tego procesu. Odbywa się to za pomocą specjalnego kabla i połączenia bezprzewodowego. Prawidłowość działań to gwarancja wysokiej jakości połączenia.

Podłącz laptopa do telewizora przez S-Video

Najpierw przyjrzyjmy się, jak podłączyć laptopa do telewizora za pomocą S-Video. Ten kabel nie jest zawarty w pakiecie, więc przewód będzie musiał zostać zakupiony osobno. Nie zaleca się, aby długość przekraczała 1,8 m. Wynika to z faktu, że przy takich parametrach sygnał słabnie. W konsekwencji jakość obrazu spada. Ten kabel wymaga:

• złącze S-Video;

• użycie adaptera kompozytowego w przypadku braku specjalnego wejścia (z reguły stosuje się RCA);

• pozłacanych styków.

Prawie wszystkie laptopy są wyposażone w takie złącze, na przykład, ale podłączenie w ten sposób nie gwarantuje wysokiej rozdzielczości, transmitując jedynie sygnał wideo. Aby nadawać treści audio, musisz podłączyć inny kabel. Złącze przewodu audio ma 3,5 mm. Ten przewód łączy gniazdo słuchawkowe w laptopie z odpowiednim portem w telewizorze. Te ostatnie obejmują dwa rodzaje złączy. Są to S-Video i SCART. Połączenie zostanie nawiązane z tymi portami. Jeśli twój model telewizora nie jest wyposażony w takie wyjście, musisz kupić specjalny adapter.

Podłączanie laptopa do telewizora przez HDMI

Ta opcja jest najłatwiejsza. Aby podłączyć laptopa do telewizora, wystarczy mieć te porty i ten sam przewód. Telewizor włącza odpowiedni tryb, który jest wybierany przez numer wyjścia z włożonym przewodem. Następnym krokiem jest jednoczesne wybranie klawisza Fn i przycisku przełącznika wideo. Zwykle służy do tego klawisz F7 lub F8. Ten przycisk ma ikonę dla dwóch różnych ekranów. Po wykonaniu czynności na ekranie telewizora pojawi się grafika. Aby wrócić, naciśnij ten sam klawisz. Zalety tej metody to:

• jednoczesna transmisja obrazu i wideo;

• nie ma potrzeby używania specjalnych kabli i przewodów;

• możliwość oglądania filmów w 3D;

• ustawienie minimalnych ustawień.

Podłącz laptopa do telewizora przez VGA

Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które nie mają powyższych wejść na swoim komputerze. W tej sytuacji racjonalne jest podłączenie laptopa do telewizora za pomocą VGA. Algorytm zakłada następujące czynności:

• wyłączenie trybu oglądania na urządzeniu telewizyjnym;

• przytrzymanie klawisza Fn na laptopie;

• wybór opcji, która przełącza wideo, które wyświetla dwa różne ekrany.

Problem w tym, że odtwarzanie części audio odbywa się na laptopie lub podłączonych do niego głośnikach. Ta metoda zapewnia jakość obrazu do 1600x1200 pikseli. Dla nowoczesnych modeli - 1920 x 1080. Ten typ jest również znany jako D-Sub i różni się od innych metod tym, że nie ma transmisji dźwięku. Urządzenia podłącza się za pomocą specjalnych kabli, a następnie w telewizorze wybiera się odpowiedni tryb. Aby przejść do ustawień, przytrzymaj przycisk SOURCE lub INPUT na pilocie.