Post

Jak zrobić Smart TV ze zwykłego telewizora

W tym artykule przyjrzymy się najłatwiejszemu i najwygodniejszemu sposobowi wykonania Smart TV z dowolnego telewizora wyposażonego w złącze HDMI lub RCA („tulipan”).

Co jest potrzebne

Istnieją dwa sposoby na zrobienie Smart TV ze zwykłego telewizora. Pierwszym jest wymiana standardowej płyty głównej na uniwersalną z systemem operacyjnym Android na pokładzie. Drugi to podłączenie dekodera z funkcjami smart TV. Ze względu na swoją złożoność pierwsza opcja jest uzasadniona tylko przy naprawie zepsutego telewizora z całym ekranem. Zaś podłączenie odtwarzacza multimedialnego to łatwe i wygodne rozwiązanie dostępne dla każdego. Procedura jest bardzo prosta, aby zwykły telewizor był inteligentny, potrzebujesz:

• telewizor z systemem operacyjnym Android;

• podłączyć go do telewizora za pomocą kabla ze złączami HDMI do nowoczesnych telewizorów lub „tulipanów” RCA do starszych modeli;

• włączyć i skonfigurować konsolę.

• Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu odtwarzacza multimedialnego każdy telewizor uzyskuje funkcjonalność Smart TV. Ta transformacja jest dostępna dla nowoczesnych telewizorów LCD i OLED, monitorów komputerowych ze wbudowanymi głośnikami, starych „plazm”, a nawet modeli CRT sprzed 20 lat.

Rodzaje załączników

Istnieją trzy rodzaje dekoderów, które rozszerzają funkcjonalność telewizorów. Odbiornik lub tuner to dekoder, który obsługuje nowe standardy transmisji satelitarnej lub naziemnej. Pozwala na odbiór 20 kanałów naziemnych lub kilkudziesięciu satelitarnych, odtwarzanie wideo z nośników danych, ale nie posiada funkcji „inteligentnych”. Odtwarzacze multimedialne z systemem Android. Oparty na systemie Android odtwarzacz multimedialny dodaje obsługę oglądania setek kanałów za pośrednictwem IPTV, przechodzenia do trybu online, odwiedzania kin online, instalowania aplikacji i gier, odtwarzania większości formatów wideo i muzycznych z dysków zewnętrznych oraz online. Dekodery hybrydowe wyposażone są w tuner do odbioru naziemnej i / lub satelitarnej telewizji cyfrowej, ale działają w oparciu o system Android i posiadają cały zestaw funkcji odtwarzacza multimedialnego, łącząc w sobie zalety dwóch poprzednich typów urządzeń. Tuner nie zamienia zwykłego telewizora w Smart TV, a jedynie dodaje obsługę nowych standardów nadawczych. Gadżet hybrydowy to rzecz rzadka, nie tania, a jego funkcjonalność dla wielu jest nadmierna. Dlatego dobrym wyborem pod względem stosunku ceny do wydajności jest odtwarzacz multimedialny.

Smart TV, wywodzący się z konwencjonalnego telewizora z dekoderem odtwarzacza multimedialnego, ma pełen zakres możliwości analogowych, wyposażonych w inteligentne funkcje po wyjęciu z pudełka. Główną zaletą odbiornika TV jest modułowość. Możesz podłączyć go do telewizora, a gdy urządzenie stanie się przestarzałe, po prostu kup nowy, bardziej nowoczesny odtwarzacz multimedialny. Jest to o wiele bardziej opłacalne i wygodniejsze niż kupowanie nowego telewizora za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Moduły te umożliwiają podłączenie dekodera do Internetu bez przewodów, a także korzystanie z bezprzewodowych głośników, słuchawek, klawiatur, myszy, gamepadów i innych urządzeń peryferyjnych. Młodsze urządzenie może zrobić to samo, ale tylko z przewodowym połączeniem sieciowym i akcesoriami.