Post

Jak wybrać bezprzewodowe słuchawki douszne do telefonu i nie tylko?

Główni producenci technologii zaczynają rezygnować ze standardowych gniazd słuchawkowych. Przyszłość to urządzenia bezprzewodowe.

Technologia łączności

Słuchawki bezprzewodowe odbierają dźwięk przez radio lub Bluetooth. To, której z tych opcji używa dany model, zależy od jego zgodności z różnymi urządzeniami i innymi funkcjami połączeń.

Bluetooth

Jeśli zamierzasz używać słuchawek na zewnątrz, wybierz model Bluetooth. Smartfony, tablety oraz wiele laptopów i innych urządzeń przenośnych jest również wyposażonych w moduły Bluetooth. Dzięki temu można podłączyć do nich słuchawki bezprzewodowe bez dodatkowych akcesoriów. Jednak Bluetooth jest również odpowiedni dla domu: inteligentne telewizory i inne stacjonarne urządzenia również czasami obsługują tę technologię. Jeśli twój telewizor nie ma wbudowanego modułu bezprzewodowego, nadal możesz podłączyć do niego słuchawki Bluetooth. Wystarczy zakupić specjalny nadajnik i podłączyć go do telewizora poprzez zwykłe gniazdo audio.

Nadajnik Bluetooth Taotronics

Wybierając słuchawki bezprzewodowe do swojego telefonu zwróć uwagę na wersję Bluetooth. Ostatnim w tej chwili jest Bluetooth 5.0. Im nowsza wersja Bluetooth, tym lepsza jakość dźwięku i mniej energii zużywa się na jego przesyłanie i odbieranie. Ponadto, jeśli chcesz zapłacić więcej za najlepszą jakość dźwięku, spójrz na słuchawki Bluetooth z obsługą aptX. Technicznie rzecz biorąc, ten kodek zapewnia najlepszy dźwięk, ale w praktyce nie każdy może usłyszeć różnicę. Abyś mógł docenić potencjał słuchawek z aptX, gadżet do nich podłączony musi go również wspierać.

Kanał radiowy

Jeśli wybierasz słuchawki do domu lub biura, to model z modułem radiowym może ci odpowiadać. Te słuchawki są sprzedawane w komplecie z obszernym nadajnikiem do podłączenia do stacjonarnego sprzętu audio. Radio zużywa więcej energii niż Bluetooth, więc słuchawki radiowe szybciej się rozładowują. Jednak taki sygnał lepiej przechodzi przez przeszkody fizyczne, co oznacza, że podczas pracy w pomieszczeniach przewyższa Bluetooth.

Kabel opcjonalny

Niektóre słuchawki bezprzewodowe są wyposażone w dodatkowe gniazdo do podłączenia kabla audio. Kupując taki model, będziesz mógł podłączyć go do sprzętu w staroświecki sposób - metodą przewodową, aby oszczędzać energię.

Projekt

Podobnie jak tradycyjne modele, bezprzewodowe słuchawki douszne są dostępne zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Pierwsza kategoria obejmuje kompaktowe urządzenia, które są wkładane do małżowiny usznej. Są wygodniejsze, ponieważ nie krępują ruchów użytkownika i świetnie sprawdzają się nawet podczas uprawiania sportu. Jednocześnie często zapewniają niższą jakość dźwięku i szybciej się rozładowują ze względu na mniejszą baterię. Słuchawki zewnętrzne są większe, zakładane są na uszy i mocowane za pomocą obręczy. W rezultacie są mniej wygodne, ale korzystają z żywotności baterii. Jakość dźwięku ze słuchawek zewnętrznych jest ogólnie lepsza. Są też uważane za bardziej klasyczne i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.