Post

Najlepsze telewizory (jesień 2020)

Współcześnie nowe telewizory czołowych producentów często pojawiają się w sklepach coraz szybciej. W efekcie mamy do czynienia z coraz większym wyborem tego typu urządzeń.

Jakie są kryteria wyboru najlepszego telewizora?

Aby nie wchodzić w szczegółową listę możliwych drobnych szczegółów i cech, zatrzymajmy się nad podstawowymi, od których w zasadzie zależy jakość obrazu, funkcjonalność, a ostatecznie wygoda użytkownika.

Przekątna ekranu

Dzięki temu wszystko jest proste. Ta opcja jest wybierana na podstawie wielkości pomieszczenia, osobistych życzeń konsumenta i, do pewnego stopnia, możliwości jego portfela.

• HD-Ready (720p) - format jest dość stary i nadaje się tylko do kompaktowych modeli do 32 cali;

• Full HD 1080p jest nadal najpopularniejszym i wszechobecnym dostępnym standardem;

• Ultra HD (2160p), inaczej 4K, to obecnie najbardziej odpowiedni pasek wysokiej rozdzielczości dla nowoczesnych telewizorów.

Obsługa HDR

Wysoki zakres dynamiczny to możliwość przybliżenia obrazu na ekranie jak najbliżej rzeczywistości dostępnej dla ludzkiego wzroku. Dużo szczegółów i cieni, najszersze wskaźniki kontrastu w cieniach i jasnych obszarach

Typ wyświetlacza

Wiele osób sądzi, że LCD to stary typ matrycy, a współczesny to LED. Jednak ta ostatnia opcja oznacza tę samą podstawę LCD, ale z bardziej wydajnym (jasnym, ekonomicznym i zajmującym mniej miejsca) podświetleniem LED. OLED to najbardziej wydajna, ale i najdroższa technologia. Właściwie nie ma podświetlenia. Matryca składa się z ponad 8 milionów organicznych samoświecących pikseli, które włączają się i wyłączają całkowicie, gdy przepływa prąd elektryczny. Rezultatem jest nieskończony kontrast i idealna głębia czerni.

Samsung Q80T QLED

Jeśli jesteś graczem a jednocześnie chcesz telewizor, który spełnia twoje potrzeby w zakresie oglądania filmów, to ten model jest optymalny. Obsługuje FreeSync, aby zmniejszyć ustawienia ekranu, a także ma funkcję wstawiania czarnego obramowania, niskie opóźnienie wejściowe i krótki czas reakcji. Samsung Q80T cechuje dokładność kolorów i wyświetla szeroką gamę kolorów dla treści HDR. Telewizor jest wyposażony w panel VA z dodatkową warstwą „Ultra Widzenia Kąta”, która poprawia kąty widzenia dzięki kontrastowi i wyświetla głęboką czerń.

Samsung UE50RU7170U

Jeden z najpopularniejszych niedrogich telewizorów firmy Samsung z lat 2019-2020. Dobra przekątna, ładna smukła konstrukcja, wygodne funkcje Smart, a to wszystko „w pakiecie” z przyzwoitą jakością obrazu i całkiem przystępną ceną. Rozdzielczość Ultra HD 4K to już gwarancja wysokiej jakości i wyraźnego obrazu, jednak ten ostatni staje się jeszcze bardziej atrakcyjny pod wpływem autorskich technologii: PurColour - naturalne i żywe kolory, HDR - jasny i szczegółowy obraz (przy odtwarzaniu formatów HDR10, HDR10 +, HLG), UHD Ściemnianie - kontrast i szczegółowość. Procesor wideo pozwala na skalowanie rozdzielczości do UHD, deklarowany wskaźnik jakości obrazu PQI to 1400.

Xiaomi Mi LED TV 4S 55 na Android TV

Optymalny wybór którego cechuje niezwykła wygoda obsługi. Złącza są standardowe, pełnowymiarowe i mniej więcej luźno umieszczone, z wyjątkiem jednostki z dwoma portami USB. Działa podstawowa obsługa sterowania krzyżowego HDMI: telewizor włącza się po włączeniu podłączonego odtwarzacza BD, a telewizor wyłącza odtwarzacz BD po wyłączeniu. Możesz podłączyć zewnętrzne głośniki lub słuchawki do telewizora przez Bluetooth.